• Изложба „Кошуља увек“

Изложба Кошуља – увек, ауторке Маје Марјановић биће отворена у петак 26. октобра у 13 сати у Манаковој кући (Гаврила Принципа бр. 5). На изложби ће бити приказане женске и дечје кошуље из Власотинца, део Етнографске спомен-збирке Христифора Црниловића.

Христифор Црниловић је значајан део својих истраживања посветио култури одевања у балканским градовима, наглашавајући сличности и разлике међу одевним предметима, бележећи њихов изглед и начин употребе.

Изложене кошуље су настале и ношене у Власотинцу крајем 19. века. Њима је Христифор Црниловић у своју збирку унео део матријалног наслеђа средине којој је и сам припадао, о чему сведочи кошуља коју је лично израдила његова мајка Василија.