• Изложба „Нематеријално културно наслеђе Србије“ у Паризу

Центар за нематеријално културно наслеђе Србије при Етнографском музеју у Београду, као део међународне презентације нематеријалног културног наслеђа, организује изложбу „Нематеријално културно наслеђе Србије“  у Културном центру Србије у Паризу, од 21. октобра до 26. новембра 2019. године

На изложби је представљено нематеријално наслеђе уписано у Национални регистар, као и наслеђе уписано на Унескову Репрезентативну листу нематеријалног културног наслеђа човечанства  – породична слава, коло –  традиционална народна игра и певање уз гусле.

Изложба „Нематеријално културно наслеђе Србије“, аутора Данијела Филиповић,  чији је циљ презентације „живог наслеђа“ које су заједнице у Србији препознале као обележје идентитета и сачувале до данашњих дана, у Културном центру Србије у Паризу биће отворена у понедељак 21. октобра 2019. године у 19.00 часова.