• Изложба „Позориште у времену сваком“ поводом 100 година удружења драмских уметника Србије

Тематска изложба о развоју српског позоришта, поводом обележавања 100 година УДУС-а уприличена је са циљем да се јавности предочи позоришна делатност као истински важан сегемнт друштвеног живота и покаже како су позоришна уметност и позоришни уметници утицали на модернизацију и демократизацију друштва, колико су и како подстицали и пратили историјске и друштвене токове и доприносили заштити културног идентитета народа и државе којој припадају.

Изложбу отварају студенти прве године Факултета драмских уметности, одсек глума, класа проф. Драгана Петровића.

У Арт биоскопу Етнографског музеја ће током трајања изложбе бити приказивани архивски снимци позоришних представа, и то средом, четвртком и петком у терминима од 11:00 и 13:30 сати.

Изложба ће бити отворена од 1. до 30. новембра, улаз је бесплатан