Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2017

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – услуга штампања књига.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  14. 8. 2017. до 12,оо часова.

Одлука о додели уговора

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – услуга спровођења конкурса за дизајн архитектонски конкурс за добијање идејног решења за реконструкцију изложбеног простора Етнографског музеја у Београду.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  11. 8. 2017. до 12,оо часова.

Одлука о додели уговора

Конкурсна документација за јавну набавку добара услуге чишћења објекта Етнографског музеја у Београду.

Конкурсна документација

Рок за достављање понуда је  до  17. 3. 2017. до 12,оо часова.

Додатна објашњења

Обавештење о закљученом уговору

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Манакова кућа

Манакова кућа је саграђена око 1830. године у Савамалској улици, на старом путу који је повезивао Варош-капију и стару београдску четврт Савамалу. Један од власника куће био је Манак Михаиловић, цинцарски досељеник из Македоније по коме је Манакова кућа добила име и задржала га до данас.
Неправилан облик основе Манакове куће условљен је обликом парцеле на којој је подигнута. Кућа је саграђена у бондручној конструкцији и састоји се од подрума зиданог каменом, приземља и спрата, грађена је у бондручној конструкцији.