Календар Догађања
радно време музеја

Јавне набавке 2018

Конкурсна документација за јавну набавку мале вредности – физичко-техничко обезбеђење.

Позив за подношење понуде 05012018

Конкурсна документација

Рок за подношење понуда је 15.01.2018. године до  10.00 часова.

Питање и одговор бр 1

Измена бр 1 Конкурсне документације

Oбавештење о продужењу рока за подношење понуда

Нови рок за подношење понуда је 17.01.2018. године до 15.00 часова.

Одлука о додели уговора

Обавештење о закљученом уговору

Музејска продавница и књижара др Сима Тројановић

У атријуму музеја налази се продавница сувенира. У њој можете купити копије средњевековног накита израђене од сребра, текстилно покућство, делове народних ношњи

Подржите нас

Подржите Етнографски музеј кроз донације, спонзорство или учлањењем у Клуб сарадника Етнографског музеја. Подршка јавности, појединаца, компанија и организација, помаже нам да изградимо и обновимо музеј, организујемо изложбе, унапредимо конзервацију, и развијамо своје едукативне програме.

Манакова кућа

Манакова кућа је саграђена око 1830. године у Савамалској улици, на старом путу који је повезивао Варош-капију и стару београдску четврт Савамалу. Један од власника куће био је Манак Михаиловић, цинцарски досељеник из Македоније по коме је Манакова кућа добила име и задржала га до данас.
Неправилан облик основе Манакове куће условљен је обликом парцеле на којој је подигнута. Кућа је саграђена у бондручној конструкцији и састоји се од подрума зиданог каменом, приземља и спрата, грађена је у бондручној конструкцији.