• Манифестација Музеји за 10

Манифестација Музеји за 10 одржала се ове године у периоду од 9. до 15. новембра 2020.

Током манифестације посетиоци Етнографског музеја могли су да виде изложбу Свирале Етнографског музеја аутора Мирослава Митровића. Овом изложбом обележава се 119 година самосталног рада Етнографског музеја. Поставком изложбе Свирале посетиоцима се пружа увид у део блага којим Музеј располаже и указује са на јединственост материјала који чувамо. Музички инструменти који се налазе у Збирци сакупљани су више од 150 година. У колекцији музичких инструмената има око 520 предмета, а овом изложбом Музеј представља најбројније инструменте ове своје збирке – свирале.

У Манаковој кући посетиоци су  могли  да виде изложбу Прича о Нини ауторке Маје Марјановић. Изложба је посвећена кустосу Нини Сеферовић (1947‒1991).која је била задужена за руковање збирком Христифора Црниловића и оживљавање програма у Манаковој кући од 1984. до 1989. године.

Улаз је слободан.