• Наслеђе и образовање – Знање за будућност

У Етнографском музеју у Београду, поводом манифестације „Дани европске баштине“,  отворена је изложба на овогодишњу тему „Наслеђе и образовање“. Аутори изложбе су кустоси Јелена Туцаковић, МА и Ана Новаковић.

На изложби су приказане две групе предемета – старински и савремени. Ове предмете повезује иста функција у свакодневном животу у прошлости и у садашњости. Изложба је прилагођена за млађу публику. Уз предмете у витринама, које ће моћи да упоређују, посетиоци ће моћи да решавају тестове, попуњавају радне листиће, као и да добију листу старих израза са тумачењем значења. Ту је и старинска игра слагање коцака. Осим што ће проверити своје знање о нашем културном наслеђу, посетиоци ће моћи да науче нешто ново.

Изложба ће бити отворена од 1. до 10. октобра 2020. Током трајања ове манифестације, улаз ће бити слободан за децу и њихове пратиоце.