• Нови уписи у Национални регистар нематеријалног културног наслеђа Србије

Одлуком Националног Комитета за нематеријално културно наслеђе Србије, у Национални регистар нематеријалног културног наслеђа Србије уписани су „Ускршњи обичаји – посвећивање паске / пошвецаня паски (русин.) / посвячення паски; посвячення великоднього кошика (укр.)“, елемент из домена друштвених обичаја, ритуала и свечаних догађаја, чији је предлагач Музеј Војводине и „Мало коло“, елемент из домена извођачких уметности, предложен од стране Академског друштва за неговање музике „Гусле“ из Кикинде.

Овим уписима, Национални регистар нематеријалног културног наслеђа Србије, који се води у Центру за нематеријално културно наслеђе* при Етнографском музеју у Београду, проширен је на 53 елемента „живог наслеђа“ које су локалне заједнице сачувале и практикују га и дан-данас.