• Корејска слава у Манаковој кући

Корејска амбасада у Србији је у Манаковој кући у Београду, у суботу 26. јуна 2017. приредила јединствен кулинарски спектакл под именом Ћанћи ,,Корејска слава“.

Овај догађај је део ,,Дана корејске културе – Скокни до Кореје“ који ће трајати до 2. јуна.

Храна је дељена бесплатно, а на менију се нашло пет корејских јела која је за све госте припремила шеф кухиње корејске резиденције Ђина Ким. Она је спремила Бибипап, Пулгоги, Кимћи, Хоток и Шике.

Пола сата пре почетка дешавања испред Манакове куће се форимирао дугачак ред који се није смањивао током два сата дегустације. Ипак сви су на крају били услужени.

Акустични дует Wеирд Фисхес својом музиком  у башти учинио је овај догађај још лепшим.

,,Корејском славом” организатори су желели да истраже сличности између корејског ћанћија (잔치 janchi – журка) и српске славе.

Оба догађаја обухватају ритуале, симболизам, породичне обреде, весеље и велики избор одличне хране.