• Отварање изложбе

У четвртак, 15. новембра у 18 часова Етнографски музеј у Београду ће обележити стогодишњицу примирја у Првом светском рату изложбом „Страдање и опстајање 1918-2018: неуништиви музеј“ аутора Весне Бижић Омчикус. Изложба обрађује овај турбулентни период с тачке гледишта Етнографског музеја, приказујући губитке које је Музеј претрпео, и дајући публици увид у услове рада пре, током, и након Првог светског рата. Посебна пажња ће бити посвећена предметима набављеним почетком 20. века за потреба представљања српске културе на изложбама у иностранству. Немерљива вредност ових експоната огледа се у изузетном богатству израде и етнографском значају, а чињеница да предмети до сада нису излагани изложбу чини  још занимљивијом за посетиоце.