• Пратећи програм уз изложбу „Аргентинско златарство – 40 сребрних посуда за мате за 40 година рада

У оквиру пратећет програма изложбе АРГЕНТИНСКО ЗЛАТАРСТВО – 40 СРЕБРНИХ ПОСУДА ЗА МАТЕ ЗА 40 ГОДИНА РАДА, уметника Емилија Патарке, Етнографски музеј у Београду, Амбасада Аргентине и Институто танго натурал су припремили следеће садржаје:

Петак 13. септембар у 19.30 сати –  огледни час и презентација аргентинског танга. Час води Институто танго натурал.

Субота 14. септембар у 19 сати – огледни час и презентација аргентинског танга. Час води Институто танго натурал.

Понедељак 16. септембар у 19.30 сати. Институто танго натурал приређује демонстрацију припреме чаја мате.
    Публика ће видети како се спрема и конзумира ово пиће, уз могућност да и сами пробају. Цео догађај прати
    аргентинска фолклорна музика у извођењу Леонела Капитана.

Среда 25. септембар у 14 сати, у оквиру пратећег програма изложбе Аргентинско златарство – 40 сребрних посуда за мате за 40 година рада предавање и видео-презентација рада уметника Емилија Патарке, аутора изложбе.

Четвртак 26. септембар у 14 сати, у оквиру пратећег програма изложбе Аргентинско златарство – 40 сребрних посуда за мате за 40 година рада радионица на којој ће уметник Емилио Патарка демонстрирати технике производње посуда за мате