• Кинеско-српски фотографски фестивал младих 2018.

У Етнографском музеју ће од 5. до 23. фебруара бити одржан Кинеско-српски фотографски фестивал младих 2018. у оквиру кога се организује и Недеља кинеског документарног филма.

Оба догађаја организована су поводом Кинеске нове године с идејом да се ојачају партнерске везе наших земаља, продуби разумевање између култура, сузбије психолошки јаз и ојача размена и сарадња међу младима.

У оквиру Недеље кинеског документарног филма биће приказано 10 филмова посвећених различитим аспектима живота у савременој Кини.

На изложби Кинеско-српски фотографски фестивал младих 2018. биће приказани радови кинеских и српских младих фотографа који су током децембра 2017. учествовали на конкурсу Домовина и дом. Конкурс је привукао скоро 100 учесника с 15 универзитета и институција културе из Кине и Србије. На изложби је приказано 80 радова који сведоче о традицији, људима, природи и друштву. Најбољим учесницима ће бити додељена признања, а у жирију ће бити више српских и кинеских фотографа, укључујући и Сонга Јинга, декана Катедре за фотографију Пекиншке филмске академије, највеће у Кини и једне од највећих у свету, Дубравка Лазић, професор фотографије и продекан Академије уметности из Новог Сада и Андреј Васиљевић, српски уметник, графички дизајнер и фотограф. Идеја водиља овог фестивала је ширење културног дијалога и размена идеја између Србије и Кине у оквиру пројекта Новог пута свиле.

Организатор догађаја је Удружење за образовну размену између Кине и Србије, у сарадњи са Етнографским музејом у Београду.

Фотографије са отварања:

Програм Недеље кинеског документарног филма

(Сви филмови су с енглеским титлом)

Датум Филм Трајање
    5 Feb. 18h Confucianism in the countryside 64min
    6 Feb. 18h The Agarrattan

The most beautiful rural teachers

21min

47min

7 Feb. 18h Journey to the east

Struggle with hemophilia

30min