• Сто година од рођења академика Манојла Ј. Маравића – Изложба фотографија, докумената и публикација

Изложба је приређена поводом 100 година од рођења и 20 година од смрти академика Манојла Ј. Маравића (1919-2000), угледног српског и југословенског математичара и професора математике на Универзитету у Сарајеву и гостујућег професора у Судану (Картум), Великој Британији (Лондон, у три наврата) и Сједињеним Америчким Државама /Детроит (Мичиген), Тампа (Флорида), Сиракуза (Њу Јорк) и Лос Анђелес (Калифорнија). Посетиоцима ће бити представљен његов животни пут, професионална постигнућа којима је стекао углед у свету и део документарне грађе која сведочи о његовој путописној заоставштини.

Аутор изложбе је Бранко Ћупурдија.

Изложба се отвара 25. фебруара у 18 часова и трајаће до 20. марта 2020. године.