• Завршен XXVIII Међународни фестивал етнолошког филма

Жири XXVIII Међународног фестивала етнолошког филма у Београду, у саставу др Весна Марјановић, етнолог/антрополог, Милован Пандуревић, драматург и редитељ и Драган Николић, драмски писац и сценариста, уредник филмског програма у Дому омладине у Београду, прегледао је и оценио укупно 21 филм из такмичарског програма Фестивала од којих је шест филмова домаће продукције.

Главна награда Grand prix  „Драгослав Антонијевић“ филму Село које нестаје (The Fading Village), Кина, 173′, 2019.г.  режија Фенгфеј Љу

Награда за најбољи домаћи филм Доћи ће жути људи са истока и пиће воду са Мораве, Србија, 72′, 2018.г режија Тања Брзаковић

Награда за најбољи инострани филм Певај (Sing), Русија, Пољска, 52′, 2018.г режија Олга Короткаја.

Жири XXVIII МФЕФ доделио је и следеће специјалне награде филмовима:

Награда за допринос нематеријалном културном наслеђу: Сакрештан, Хрватска, 17′, 2018.г. режија Лука Клапан.

Награда за етнографски запис: Папирнати живот, 30′, 2017.г режија Зоран Таировић.

Награда за камеру: Дух јагуара, 58`, 2018.г камера и режија Павол Барабаш

Награда за монтажу: Наташи Пантић у филму Тако ми на истоку, 59`, 2017.г у режији Катарине Мутић.

Награда за звук у филму А шта лето говори, 23`, 2018. г режија Пајал Кападија