Амбасадор Кубе у посети Музеју

13. мај 2024.
Тагови
Имали смо част и задовољство да нас посети амбасадор Кубе, његова екселенција господин Leyde Ernesto Rodríguez Hernández, са својом породицом.

Са историјом Етнографског музеја и даљим плановима, упознао их је директор Марко Крстић. Овом приликом, поред разговора о будућој сарадњи и размени искустава из музеја Кубе и Србије, организовали смо и вођење кроз текуће изложбе и сталну поставку.

Амбасадор и његова породица имали су прилику да виде нашу народну историју од краја 18. века, али и да се упусте у свет боја на изложби Читање боја Марине Цветковић, као и да уживају у сликарској вештини Павла Аксентијевића на изложби Каријатиде сна.

Хвала господину Ернандесу на ентузијазму и доброј вољи са којом је дошао у наш музеј.

Дођи у Етнографски!

Тагови