Loading Догађаји

« All Догађаји

• Овај догађај је прошао.

Велики рат и мали човек

15.12.2014. @ 19:00 - 30.06.2015. @ 17:00

Изложба „Велики рат и мали човек“ у Етнографском музеју у Београду посвећена је непознатим војницима, јунацима, храбрим и одважним женама и мајкама, особама високог морала и изразитог патриотизма  који су се борили за своју отаџбину и животе својих породица онако како су им васпитање и наслеђени систем вредности налагали. Ово су при­че о људима који су одолевали искушењима да би сачували своју част. Били су то часни „мали“ људи из српских села и градова, победници Великог рата.

Време Првог светског рата, на изложби,  дочарано је предметима, фотографијама, архивском грађом  и аудио снимцима.

Изложбом „Велики рат и мали човек“ Етнографски музеј у Београду придружује се свим установама културе у Србији и Европи у години сећања на почетак Првог светског рата.

Аутори изложбе:

Весна Бижић-Омчикус, Весна Марјановић,  Мирјана Крагуљац-Илић,  Татјана Микулић и Јелена Туцаковић.

Детаљи

Почетак: