Павле Аксентијевић у Етнографском музеју

9. маj 2024.
У препуном Етнографском музеју, 9. маја у 19 часова одржан дуго очекивани васкршњи концерт „На крсном путу”. Након тога је отворена изложба слика „Каријатиде сна” надалеко чувеног сликара и појца Драгослава Павла Аксентијевића.

Публика је уживала у хармонији звукова византијских, српских, али и јерменских напева у извођењу врсног уметника Павла Аксентијевића и његове пратње, коју су чинила четири појца који изводе познати византијски исон.

Духовна музика у оваквом аранжману једно је посебно искуство. Публика је након упијања овог звучног богатства, могла да продужи на изложбу Каријатиде сна, која је ризница за очи.

Поред тога што нам је Павле Аксентијевић указао част и поверење да се његов концерт одржи у окриљу Етнографског музеја, он нам је, такође даривао један очувани јелек из своје породице. У знак наше трајне захвалности директор Марко Крстић предао је Павлу Аксентијевићу пригодну захвалницу након концерта.

Изложба је отворена до краја маја.

Дођи у Етнографски!