Упознај Јакуте у Етнографском музеју

31. маја u 19 часова
У Етнографском музеју у Београду ће у петак 31. маја у 19 часова бити одржан концерт Јакута који укључује шаманске обреде, музику, плесове и свирку на хомусу, у живописним традиционалним ношњама народа САХА, народа из највеће републике Руске Федерације - ЈАКУТИЈЕ.

Јакуте ће у оквиру свог наступа извести и велико обредно коло ОХУОХАЈ у част Етнографског музеја и у два сата програма ће повести београдску публику заједно са Симонидом Станковић, познатом уметницом world music-a која је уприличила овај мултимедијални приказ кроз музичко-сценски пут у далеки Сибир, у земљу чудеснога Саха народа.

Представник културе народа Јакуте, Лариса Кулаковска свечано ће уручити поклон Етнографском музеју у виду раритетног примерка јакутске народне ношње.

Позивамо наше суграђане и све заинтересоване да дођу у Етнографски музеј и присуствују једном изузетном и несвакидашњем догађају. Цена улазнице за посетиоце је 300 динара, коју можете купити на билетарници Етнографског музеја.

Дођи у Етнографски!