МИНИСТАР КУЛТУРЕ КУБЕ ПОСЕТИО ЕТНОГРАФСКИ МУЗЕЈ

21. октобар 2024.

Етнографски музеј у Београду имао је част да угости министра културе Републике Кубе, Алпидија Алонса Грауа, у пратњи амбасадора Кубе у Србији, Лејде Ернеста Родригеса Хернандеса, и делегације.

Уважене госте дочекао је директор музеја, Марко Крстић, који их је упознао са актуелном изложбом „Меморија“ и делом сталне поставке. Том приликом, представљено је културно благо које музеј чува, са посебним акцентом на начине на који музеј негује наслеђе и повезује савремену културу са традицијом.

Министар Алонсо Грау, који је у Београд стигао поводом Сајма књига, на коме је Куба ове године почасни гост, изразио је велико интересовање за продубљивање културне сарадње, и истакао значај Етнографског музеја као чувара српског наслеђа.