Ауторско вођење кроз изложбу „Читање боја”

22. фебруар 2023. у 18 часова
Ауторско вођење одржаће се у четвртак 22. фебруара од 18 часова у Етнографском музеју.

Позивамо вас на узбудљиво аyторско вођење, музејске саветнице Марине Цветковић, кроз изложбу „Читање боја”, које ће вас провести кроз узбудљив свет традиционалног начина бојења тканина. Ова изложба се не бави само историјским и етнографским значајем, већ и наглашава значај чувања традиционалних метода бојења у данашњем друштву.

У српској традицији, преиндустријско друштво је углавном користило природне, биљне сировине за бојење предива и вунених тканина. Ови традиционални материјали, који су углавном потичали из природе, носили су са собом еколошку одрживост, трајност и могућност рециклаже.

Ауторско вођење вам пружа прилику да сазнате више о значају природних боја и како их правилно тумачити. Ауторка изложбе, Марина Цветковић, има за циљ да истакне све предности природног бојења и да вас упути у тајне читања боја.

Присуство овом вођењу кроз изложбу је бесплатно.

Придружите нам се у овом занимљивом путовању кроз боје и традицију.

Дођи у Етнографски.