Мач кроз векове у Етнографском музеју

18. јуна 2024. у 20 часова.
Тагови
Музеј са задовољством најављује гостујућу изложбу „Мач" аутора Александра Станковића, учитеља, историчара и теоретичара класичног, спортског и сценског мачевања, која ће, за све љубитеље и поклонике ове најелегантније борилачке вештине, бити отворена у уторак 18. јуна у 20 часова.

Изложба обухвата богату колекцију више од 50 мачева кроз векове, од антике преко средњег века и ренесансе, до новог века, а изложени предмети, већином реплике, обогаћени су аутентичним комадима јатагана и сабљи из збирке Оружја и опрема ратника Музеја који представљају културу мача Србије и Балкана.

Током изложбе биће организована стручна вођења, радионице и интерактивна предавања на тему теорије мача  историје мачевања у Србији и Београду од средњег века до половине 20. века, а посебно најављујемо мало наградно такмичење Мач у камену за наше најмлађе посетиоце.

Уз поздравну реч директора Етнографског музеја Марка Крстића, изложбу ће отворити аутор Александар Станковић и кустос збирке Оружја и опрема ратника Етнографског музеја Иван Максимовић.

Изложба ће бити отворена за посетиоце до октобра. Цена улазнице је 400 динара.

Дођи у Етнографски!

Тагови