Наслеђе: колекција предмета Надежде Петровић у Зрењанину

од 17. маја до 29. јуна 2024.
Тагови
Изложба „Наслеђе: колекција предмета Надежде Петровић” прошле године је приређена у Етнографском музеју у Београду.

Поводом 150 година од рођења једне од најзначајнијих српских уметница и националне хероине Надежде Петровић, а након тога кренула је на пут по Србији. На свом путу нашла се и у Народном музеју у Зрењанину Narodni muzej Zrenjanin, где је представљена претходне недеље.

Ова изложба нас упознаје са мало другачијим ангажманом Надежде Петровић, који се односи на очување и разумевање културног наслеђа. Зрењанинска публика ће имати прилику да види колекцију етнографских предмета Надежде Петровић, која се по први пут представила баш овом изложбом, након њене премијере у Лиону 1917. године. Публика ће моћи да се упозна са Надеждом у једном посве другачијем контексту.

Уколико се затекнете у Зрењанину, не пропустите да посетите ову изузетну изложбу наше кустоскиње и музејске саветнице Јелене Секуловић Jelena Erčić Sekulović

Тагови