ИЗЛОЖБУ О НАДЕЖДИ ПЕТРОВИЋ ВИДЕЛО ВИШЕ ОД 3.000 ЉУДИ

5. септембра 2023. у 19 часова

Након вишемесечног успешног представљања јединствене изложбе Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић ауторке Јелене Секуловић, Етнографски музеј позива посетиоце да током септембра присуствују програмима којима ћемо на најбољи начин пропратити затварање ове велике изложбе.

Живот породице Петровић чији је Надежда била стуб биће представљен разговором o роману „Све моје сестре”, познате књижевнице Лаурe Барнa 5. септембра у 19 часова у сали изложбе. Овај узбудљиви роман представља омаж великом Растку Петровићу, једном од класика модерне српске књижевности, на чији је уметнички опус велики утицај остварила управо његова сестра Надежда.

Због огромног интересовања, организујемо додатна ауторска вођења изложбе. Виша кустоскиња Јелена Секуловић 6. септембра ће кроз изложбу водити ученике Седме београдске гимназије, а 7. септембра са почетком у 18 часова ауторка ће остатак јавности упознати са оригиналним предметима из Надеждине етнографске колекције.

Цена улазнице за изложбу Наслеђе:Колекција предмета Надежде Петровић је симболичних 150 динара, поводом 150 година од Надеждиног рођења. Подсетимо, летње радно време Етнографског музеја је од 9 до 13 часова и од 18 до 22 часа, сваког дана осим среде. Од 14. септембра, радно време музеја биће од 10 до 20 часова, сваког дана осим среде.

Дођи у Етнографски!