ПОВРАТАК У ШКОЛУ СА НАДЕЖДОМ

септембар 2023.

Због огромног интересовања и у сусрет почетку нове школске године Етнографски музеј продужава изложбу Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић и позива све основне и средње школе да посете Музеј и упознају се са једном од наших најзначајнијих уметница.

Током претходних месеци Етнографски музеј је публици омогућио да после више од једног века види колекцију етнографских предмета Надежде Петровић што је привукло невероватну пажњу и домаће јавности и туриста, па је изложбу посетило више од 3.000 људи, уз три ауторска вођења изложбе.

Изложба Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић расветљава један готово непознат аспект њеног ангажовања на очувању и разумевању културног наслеђа. Откривање Надежде као колекционара – етнографа представља новину како за стручну, тако и за ширу јавност.

Дођи у Етнографски!