Потпредседница Владе и министарка културе Маја Гојковић у посети Етнографском музеју!

11. мај 2023. године
На радном састанку са новим директором Етнографског музеја у Београду, Марком Крстићем, потпредседница Владе и министарка културе Маја Гојковић разговарала је о унапређењу рада ове важне установе културе за очување и неговање нашег културног наслеђа.

Крстић је представио планове у циљу унапређења и иновирања сталне поставке и нових садржаја како би привукли нову публику, посебно децу и младе, будући да су етнографски музеји институције културе које свуда у свету привлаче највећу пажњу.

Етнографски музеј у Београду је основан 1901. издвајањем Етнографског одељења из оквира Народног музеја. Од оснивања Музеја до данас стручно се прикупљају и проучавају музејски предмети и етногенетски процеси, традиционална материјална култура, друштвени односи и породични живот, обичаји, веровања и народно стваралаштво. Проучавају се обележја српске културе, али и обележја других етничких заједница које живе у суседству.