Последња прилика у овој години за присуство ауторском вођењу кроз изложбу „Читање Боја”

21. децембар 2023. у 18 часова
Тагови
У четвртак 21. децембра 2023. године од 18 сати биће организовано ауторско вођење кроз изложбу „Читање боја”, музејске саветнице Марине Цветковић.

Ауторско вођење кроз изложбу пружа посетиоцима најдубљи увид у тему којом се изложба бави. Ауторка изложбе Читање боја и музејска саветница Марина Цветковић провешће те кроз све тајне читања значења које боје дају нашем животу.
Поред тога, ауторка ће ти открити и рецепте како уз посебне састојке можеш чак и сам у домаћој радиности, као наши преци, да израдиш природне боје.
У српској традиционалној култури симболика и вредности боја које им се приписују као засебним категоријама нису константне већ носе различита, често и супротна значења. У нашој култури боје представљају један од основних елемената којим се тумачи свет. Оне су носиоци специфичне симболике која је кодификована на основу анализе веровања, обичајне праксе, фолклора.
Добро дошли!
Тагови