8. јануара у 18 часова
Последње ауторско вођење кроз изложбу „Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић”, одржаће се у понедељак 8. јануара од 18 часова у Етнографском музеју

Посетиоце ће кроз ову јединствену изложбу, приређену поводом 150 година од рођења једне од најзначајнијих српских сликарки и националних хероина Надежде Петровић, водити Јелена Секуловић, виша кустоскиња и ауторка изложбе, која ће их по први пут упознати са оригиналним предметима из Надеждине етнографске колекције.

Изложба Наслеђе: Колекција предмета Надежде Петровић доступна је за јавност до 10 јануара 2024. године. Радно време музеја је од 10  до 20 часова сваког дана осим среде 1. и 7. јануара.