Потписан споразум о сарадњи са Етнографским музејом у Будимпешти

02. новембар 2023. године
Тагови
Потписан споразум о сарадњи између Етнофрафског музеја у Београду и Етнографског музеја у Будимпешти

Директор Етнографског музеја у Београду Марко Крстић и заменик генералног директора Етнографског музеја Мађарске Габор Вереш потписали су споразум о сарадњи два музеја. Меморандум предвиђа успостављање повољних услова за даље развијање сарадње у областима заштите, очувања и промоције етнолошког, антрополошког и нематеријалног културног наслеђа, као и подстицање размене знања, информација и стручњака у области очувања и заштите.

Потпредседница Владе Републике Србије и министарка културе Маја Гојковић састала се данас у Будимпешти са министром културе и иновација Мађарске Јаношем Чаком, а на састанку је истакнут обострани интерес две земље за унапређење сарадње у области културе, у складу са изузетно добрим и пријатељским односима две државе.

Министарка Маја Гојковић и министар Јанош Чак су указали да овај документ има стратешки значај, полазећи од јасног препознавања вредности неговања културног наслеђа, као и истакнуте улоге етнографских музеја у културама обе земље.

Тагови