Еволуција – маске с подручја Торесовог мореуза

од 8. јуна 2021. године
У Етнографском музеју од уторка 8. јуна 2021. године можете посетити изложбу Еволуција – маске с подручја Торесовог мореуза.

Реч је о путујућој изложби Културног центра Габ Титуи реализованој у сарадњи с Националним музејом Аустралије и Министарством спољних послова и трговине Аустралије, а у Музеј је стигла посредством Амбасаде Аустралије.

Торесов мореуз је група острва која се налази између севера Аустралије и  Папуа Нове Гвинеје. Становници тог подручја одржали су живу уметничку, духовну и тултурну традицију с акцентом на ношење прелепих декорисаних маски. Маске су одраз традиције и духовности, а њихова израда данас представља начин оживљавања те уметности и културе. Ова фото изложба представља богату и непрекинуту праксу израде маски у Торенсовом мореузу. Изложбу отвара амбасадорка Аустралије у Србији Рут Стивор.