Уметност хармонике у оквиру фестивала БУНТ 9.0.

06. децембар
У понедељак 6. децембра у 20h, Етнографски музеј у Београду наставља обележавање 120 година музеја још једним концертом. Уметност хармонике биће представљена у оквиру фестивала БУНТ 9.0.

Разноврстан програм у распону од барока до савременог српског стваралаштва представиће изванредни Владимир Благојевић, уметник на хармоници који је тренутно и најистакнутији промотер овог атрактивног инструмента у Србији. Он ће нам представити и двоје својих студената, Даницу Конатар и Никола Лазаревића, са којима ће извести два трија, аустријског композитора Георга Фридриха Хаса (Georg Friedrich Haas) и аргентинског композитора Астора Пијацоле (Piazzolla).
Посебну вредност овог програма чини извођење композиција српских аутора, Владимира Трмчића и Драгане Јовановић.